Kocaeli Piyano

Kocaeli Piyano  Piyano Öğrenmek Zor mu?

Piyano çalmayı öğrenmek kişisel bir deneyimdir. En önemlisi, sizin piyano dersi almanız için öğrenme stilinizi belirlemenizdir. Piyano öğrenirken en zor kısım, sürekli disiplin uygulamak ve kendini geliştirmek için gereken iradeyi kullanmaktır.

Piyanoyu Öğrenmek Ne Kadar Sürer?

Bir kişinin piyanoyu öğrenmesi için geçen süre birkaç şeye dayanır:

• Kişisel hedefleriniz, şüphesiz bir piyano kullanıcısı olmak istiyorsanız, temel bilgileri almak isteyenler ile karşılaştırıldığında, bu aşamaya ulaşmak daha uzun sürecektir fakat hiçbir başarı elleri cebinde kazanılmaz. Her işte olduğu gibi azmetmek ve gayret etmek gerekiyor. Bol egzersiz yapmak ve sabırlı olmak gerekiyor.

• Ne sıklıkta ders alırsak ve ne sıklıkta pratik yaparsak, başarılı oluruz diye düşünecek olursanız bize göre, en az haftada iki ders almanız pratik yapmanız piyanoda ustalaşmak için kabiliyetlerinizi devreye sokmanız başarıyı getirecektir.

• Ne kadar hızlı öğreniyorsanız ve yeni bilgiler edinmeye devam ediyorsanız, becerilerin kısa süreli bellekten uzun süreli belleğe bağlılığı provaya bağlıdır. Prova sadece pratik yapmak demektir!

• Çocuklar inanılmaz derecede ustalar, yeni beceriler öğreniyorlar, ancak bu yetişkin olarak gerçekten zor olacağı anlamına gelmiyor ama iş ve aile sorumluluklarını dersin etrafında dengelemeye çalışacağını.

Şimdi yapılacak iş şudur; Piyanonuzun önünde oturun ve rahatlayın. Uzakta oturmamaya dikkat ediniz. Bazı tuşlara basmayı deneyin, farklı basınçlar ve not dizileri deneyin. Sadece enstrümana aşina olunuz.

Notalara Alışma Zamanı

Orta C’yi bulmak en iyi başlangıç noktasıdır, burası ilk öğrenmeye başladığınızda ana üssünüz olacaktır. Bu çok zor değil. Denemede, iki ve üçlü gruplar halinde siyah tuşların dönüşümlü olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. C siyah anahtar çiftinin solunda oturan beyaz anahtardır.

Orta C’yi bulduktan sonra, gelecekte kendinize yardımcı olacak bir çıkartma ile etiketlemek yararlı olabilir. Temel tuşlar beyaz tuşlar C-D-E-F-G-A-B’dir. Bu desen oktavlarda klavyelerde kendini tekrar eder (C-C'den) Her oktavda siyah tuşlar için başka bir isim olan beş kaza vardır.

Siyah tuşlar ya düz (sol siyah tuşlar) ya da keskin bir not (sağ siyah tuşlar) yapar

Şimdi her bir anahtar türü arasında kolayca ayırt edene kadar pratik yapmaya devam edin.

Ana Tuşları Öğrenmek

Yeni başlayanlar için ortak bir öğrenme stratejisi, bir sayı sistemi aracılığıyla ana anahtarları öğrenmektir. Bu şekilde bir oktav etiketlenir: (1 = orta C, 2 = D, 3 = E, 4 = F, 5 = G, 6 = A, 7 = B, 8 = daha yüksek C) Şarkıları harf yerine rakamlara göre etiketlemek çok daha kolay olabilir ve bu, basit melodileri yarasadan öğrenmenin harika bir yoludur. Kolay değil mi?