Kocaeli Dans

Dans Dans İnsana Neler Katar?

Dans, bedenin hareketini ritmik bir şekilde, genellikle müziğe ve belirli bir mekânda, bir fikir ya da duyguyu ifade etmek, enerjik hareketlerden zevk almak amacıyla belirli figürlü usulüne uygun bir şekilde yapmaktır.

Dans, güçlü bir dürtüdür, ancak dans sanatı, yetenekli sanatçılar tarafından yoğun bir şekilde ifade edici olan ve kendilerini dans etmek istemeyen izleyicileri memnun edecek bir şeye yönlendirilen dürtüdür. Dans sanatının bu iki kavramı, güçlü bir dürtü olarak dans etmek ve büyük ölçüde profesyonel bir azınlık tarafından uygulanan ustaca bir koreografik sanattır. Dansta, iki kavram arasındaki bağlantı bazı sanatlardan daha güçlüdür ve hiçbiri diğeri olmadan var olamaz.

Dansçıların çoğu, ergenlik öncesi eğitimlerine başlar ve 18 yaşına kadar tam zamanlı çalışma için seçmelere başlar. Bir dansçı iş bulduktan sonra bile, dansçının tüm kariyeri boyunca eğitim devam etmelidir. Pek çok öğrenci, gençlerindeki Dans programlarına katılmaktadır. Özel dans veya sahne sanatları okulları ve kolejleri, profesyonel bir dans şirketine katılmak için gereken deneyimi sağlayabilir. İleri düzeydeki bir dans okuluna kabul edilmek için, öğrenciler, sık sık tam zamanlı bir Dans akademisi için bir yaz okuluna katılmak zorundadırlar.

Dansçılar düzenli egzersiz ve eğitim yoluyla en iyi fiziksel durumda kalabilirler, formlarını koruyabilirler. Dansçılar sınıfta veya pratikte günde sekiz saat ya da daha fazla zaman geçirebilirler.

Dansın Faydaları Nelerdir?

Dans etmek insanın formda kalmasını sağlamanın yanında zamanda zihinsel gücü artırmaktadır. İnsanın mutlu olmasına vesile olur. Kasların çalışmasına sebep olduğu gibi, stresi yok eder, motivasyonu artırır. Aynı zamanda beyin için de önemli faydaları vardır. Birçok uzmana göre dans etmek, beynin hafıza ve karar verme yetisini geliştirir.